Tasmania – informacje, pogoda i klimat

Tasmania to urokliwe miejsce należące do Australii, gdzie natura i zróżnicowany krajobraz wyróżnia go na tle innych państw. To miejsce gdzie czas płynie wolniej, a ludzie chcą zaznać spokoju. Tasmańska wyspa oferuje wiele atrakcji, nie tylko białe i piaszczyste plaże, ale także góry, które uszczęśliwią miłośników wspinaczki.

Położenie geograficzne oraz klimat Tasmanii

Wyspa położona jest na południowo-wschodnim wybrzeżu autralijskiego kontynentu. Jej powierzchnia wynosi 90 km2, co sprawia, że jest najmniejszym autralijskim stanem. Ukształtowanie terenu sprawia, że Tasmania posiada urozmaiconą linię brzegową i liczne rzeki, a przy okazji może pochwalić się górami, które idealnie łączą się z walorami przyrodniczymi tego miejsca. Nieszczęśliwi mogą okazać się fani upałów, ponieważ średnia temperatura tego rajskiego zakątka wynosi około 20 stopni. Znaczna różnica temperatury wynika z bliskiego sąsiedztwa Antarktydy, a z drugiej strony słonecznej Australii. Warto tutaj przyjechać, gdy na Australii panuje lato, ponieważ cieplejsze dni będą także na Tasmanii.

Wycieczka po Tasmanii

Niewątpliwie plusem Tasmańskiej wyspy jest mała powierzchnia, zatem w trakcie pobytu można sporo zwiedzić. Najbardziej popularne jest wschodnie wybrzeże, jednak z każdym dniem można odkrywać tu nowe, magiczne miejsca.Jedną z głównych atrakcji turystycznych, jakie oferuje nam rajska wyspa to Zatoka Ognista, która została okrzyknięta najpiękniejszym miejscem na Ziemi w 2009 roku. Plaże tu lśnią, a woda zaprasza do kąpieli. Na tasmańskiej mapie znajdziemy miejscowość Hobart, która jest stolicą tego państwa. Słynie ona z zabytkowej dzielnicy Battery Point oraz malowniczego ogrodu botanicznego Royal Tasmanian Botanical Gardens. Wyspa może pochwalić się ogromnym Parkiem Narodowym Freycinet, który stanowi jedną z głównych atrakcji Tasmanii. To miejsce wygląda jak z pocztówki i wielokrotnie ogłaszano ją, jako jedną z najpiękniejszych ziemskich miejsc. Launceston to kolejna miejscowość warta odkrycia. Znajdziemy tu majestatyczny City Park, który idealnie się sprawdzi na rodzinne spacery, a kawałek dalej możemy odwiedzić tasmańskie zoo, gdzie czekać na Nas będzie diabeł tasmański oraz kangur.

1 thought on “Tasmania – informacje, pogoda i klimat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.