Południowo Wschodnie Wybrzeże Australii

Australia dla wielu z nas wciąż jest kontynentem słabo znanym. Zwykle kojarzymy ją z dużymi odległościami i bezkresnym pustkowiem. Jednak kraj ten ma do zaoferowania znacznie więcej. Szczególnie interesujące są południowo-wschodnie regiony Australii.

Niesamowite miejsca w Australii Południowo-Wschodniej

Nie da się ukryć, że te regiony Australii są uważane za jedne z najbardziej interesujących. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest południowo-wschodnie wybrzeże ciągnące się od Sydney aż po Brisbane. Jednak to nie wszystko. Oto najciekawsze miejsca w Australii Południowo-Wschodniej:

  1. 1. Sydney – miasto, które popularnością przewyższa nawet stolicę kraju- Canberrę. Sydney to nie tylko Opera, ale także Tower Eye. Rozciąga się stamtąd panorama na całe miasto. Z kolei na Harbour Bridge możemy rozkoszować się romantycznym zachodem słońca.
  2. 2. Góry Błękitne – to bez wątpienia turystyczna duma Australii wschodniej. Znajdują się one w Nowej Południowej Walii, a także mają zaszczytne miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stoki porośnięte eukaliptusami, uwalniają olejki eteryczne. Dzięki temu, widziane z pewnej odległości góry, wyglądają jak przykryte lekką, błękitną mgłą- stąd też pochodzi ich nazwa.
  3. 3. Kiama i Blow Holes – małe miasteczko Południowo-Wschodniej Australii słynie z dziury, wydrążonej w skale. W trakcie przypływu morza, można więc podziwiać strzelające w górę, gejzery piany wodnej. Dodatkowo w Kiamie znajduje się malownicza latarnia morska, górująca nad skalistym wybrzeżem.
  4. 4. Jervis Bay i Park Narodowy Booderee – znajdująca się tam plaża- Hyams Beach, została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, za najbielszy na świecie piasek. Natomiast w Parku Narodowym możemy w spokoju, podziwiać przyrodę, nie dotkniętą ręką człowieka.
  5. 5. Góry Śnieżne i Narodowy Park Kościuszki – najwyższe pasmo górskie w Australii, a także centrum dla miłośników sportów zimowych. Góra Kościuszki jest najwyższym szczytem kontynentu. Jako, że szczyt nie jest trudny do zdobycia, z miasteczka Thredbo, prowadzi na niego ścieżka, która jest oblegana przez turystów.

Australia Południowo-Wschodnia jest naprawdę interesująca. Można tam spotkać nie tylko rajskie plaże, ale także atrakcje turystyczne i nieskalaną przyrodę. Nie da się ukryć, że to jeden z najbardziej tajemniczych i zachęcających regionów Australii.

1 thought on “Południowo Wschodnie Wybrzeże Australii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.