Darwin – miasto i okolica

Darwin

Australia jest olbrzymim kontynentem, z bardzo małym zaludnieniem. Odległości między większymi metropoliami, najlepiej pokonywać samolotem. Są jednak miejsca, oddalone tysiące kilometrów od każdego większego miasta, a dotrzeć do nich nie jest łatwo. Jednym z takich miejsc jest miasto Darwin, stolica Terytorium Północnego Australii.

Darwin, Australia- położenie

Miasto Darwin jest całkiem sporym ośrodkiem, skupiającym około 150 tysięcy mieszkańców. Zajmuje środkową część, północnego wybrzeża Australii. Jest to obecnie jeden, z najważniejszych portów w kraju. To właśnie w okolicach Darwin, swój bieg kończy transkontynentalna Sturat Highway, czyli droga biegnąca z południa kraju, a także znajduje się tu ostatnia stacja, wybudowanej w 2004 roku, linii kolejowej- The Ghan.

Miasto Darwin i jego klimat

Jak łatwo można się domyśleć, klimat miasta Darwin w Australii jest tropikalny. Temperatury tam, prawie nigdy nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o temperaturę morza, najniższa jest w okresie od czerwca do sierpnia, wówczas spada ona do 25 stopni Celsjusza. Pogoda w Darwin potrafi być zmienna. Od listopada do marca, jest to okres typowo deszczowy. Pozostałe miesiące jednak charakteryzują się najniższą, możliwą liczbą dni deszczowych. W miesiącu lipcu, współczynnik deszczowych dni wynosi zaledwie 0,4 na cały miesiąc.

Co warto zobaczyć w Darwin?

Nie da się ukryć, że na mapie atrakcji Australii, niezwykle istotne jest miasto Darwin. Ze względu na panujący tam tropikalny klimat, przyjemnie będzie się ochłodzić, co za tym idzie odwiedzić park wodny- Big Buoy. Gdzie korzystając z różnego rodzaju ekwipunku, będziemy mogli oddać się wodnej zabawie. Warto także udać się do parku narodowego im. Charlesa Darwina. Na miłośników szybkich samochodów, w Hidden Valley czeka tor, na którym odbywają się wyścigi samochodowe. Nie sposób też pominąć spaceru wzdłuż pięknego, australijskiego wybrzeża, gdzie będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach, zachody słońca. Spacerując po Darwin, natkniemy się także na niezliczoną ilość bazarów i pchlich targów, gdzie można zaopatrzyć się w niesamowite pamiątki.

1 thought on “Darwin – miasto i okolica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.